Hakkımızda

İskender Patent, Sınai Haklar konusunda 35 Yıllık tecrübesiyle ulusal ve uluslararası alanda faaliyet gösteren müvekkillerine bünyesindeki profesyonel ekip ile Marka, Patent, Faydalı Model, Tasarım, Coğrafi İşaret tescilleri ve tüm tescil işlemlerinin süreçlerine bağlı olarak hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir.

İskender Patent, Dünya üzerinde 190 Ülkede sınai haklar alanında hizmet veren meslektaşlarıyla yapmış olduğu çözüm ortaklıklarıyla müvekkillerinin yurtdışında Marka, Patent, Faydalı Model, Tasarım tescil işlemleri, lisans anlaşmaları, distribütörlük anlaşmaları, bayii anlaşmaları, birlikte var olma anlaşmaları, arabuluculuk, gümrük korumaları ve bu alanlarla alakalı tüm hukuki danışmanlık konularında hizmet vermektedir.

İskender Patent, kullandığı teknolojik altyapı ile Türk Patent ve Marka Kurumunun her ay düzenli olarak yayımladığı Resmi Marka, Patent, Tasarım bültenlerinde ilana açılan başvuruları en hızlı ve güvenilir şekilde kendi veri tabanına aktararak müvekkilleri adına tescilli olan Marka, Patent ve Tasarımları izleyerek benzer tespit ettiği başvuruları müvekkillerine sunmaktadır.

İskender Patent, müvekkillerinin faaliyetlerine ve taleplerine göre, sınai haklar alanında doğru danışmanlık ve yönlendirmelerle gelecekte oluşabilecek riskleri ön görüp hak kayıplarının ve maliyetlerin oluşmaması konusunda hizmetler vermektedir.

İskender Patent olarak hedefimiz iki yönlüdür,  birincisi müvekkillerimizin Marka oluşturma süreçlerine, Patent, Faydalı Model araştırma ve geliştirme çalışmalarına, Tasarım ürün geliştirme süreçlerine sınai haklar penceresinde destek verip gerekli yönlendirmeleri yapmak. İkincisi müvekkillerimizin yurtiçinde ve yurtdışında Marka, Patent ve Tasarımlarını ve diğer sınai haklarını en doğru ve etkin şekilde korunmasına katkı sağlamaktır.

Fikirlerinizi güvenle hayata geçirin!

İskender Patent, bünyesindeki profesyonel ekip ile Marka, Patent, Faydalı Model, Tasarım, Coğrafi İşaret tescilleri ve tüm tescil işlemlerinin süreçlerine bağlı olarak, hukuki danışmanlık hizmetleri ile sizlere yardımcı oluyoruz.